Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Умови доступності закладу

для навчання осіб з особливими освітніми потребами

у Славгородському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Славгородської селищної ради

Для  забезпечення  успішності  навчання  дітей  з  особливими  освітніми потребами  в  школі створені  умови  щодо  індивідуалізації  навчально-виховного процесу.

Для  забезпечення  безпеки  і  безперешкодного  пересування  дітей  з інвалідністю по шкільній території передбачене рівне, не слизьке асфальтоване покриття пішохідних доріжок.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого або коричневого кольору,  стелі  та  віконні  рами  –  білі. Розташування  меблів  і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла  і  рівномірному  освітленню  приміщень. У разі потреб рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення.

У закладі дотримується повітряно–тепловий режим. Приміщення  обладнані системами  центрального  опалення  та  вентиляції,  що  забезпечують  сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання. Їдальня  розташована  на другому поверсі навчального закладу.

В закладі діє психологічна служба в складі педагога соціального та учителя-логопеда. У  рамках  нормативно-правової  бази  по  відношенню  до  працівників психологічної  служби  в  наявності  є  пакет  особистих  документів педагога соціального,  який  відповідає  переліку  затвердженого Міністерством освіти і науки України.

Учитель-логопед вільно обирає форми, методи, засоби корекційної роботи.

В  навчально-методичний  інструментарій  включені:

-          Методика виправлення вад вимови фонем у дітей  ( автор М.А.Савченко);

-         Логопедичні заняття.  Індивідуально-підгрупова робота з корекції звуковимови. (авт.. Ліана Стечишина, Аліса Стечишина);

-         Подолання дисграфії в учнів початкових класів. Навчально-методичне видання. (авт. Ярош Т. О.);

-         Дидактичний матеріал для подолання дислексії у дітей. (авт. Блінова Г. Й.);

-         Логопедичні зошити укладені за посібником К.Г.Дяченко «Інновації в корекції писемного мовлення молодших школярів».

-         Методика обстеження мовлення дітей А.Я. Малярчук. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист № 1/11-1957 від 06.08.98)

Медичний працівник закладу має  диспансерні  карти на дітей з особливими потребами,  надає  рекомендації  вчителям  щодо  організації  сприятливих  умов навчання,  індивідуальні  консультації  батькам,  є  постійним  і  безпосереднім  учасником у роботі шкільного психолого-медико-педагогічного консиліуму.

Діти з особливими потребами залучаються у творчі, інтелектуальні, конкурсні заходи, колективні творчі справи.

Директор закладу                           І.А.ЛІТОШЕНКО